SCRAMBLER DUCATI 10° Anniversario RIZOMA EDITION
Povodom deset godina modernog Ducati Scrambler modela, 10° Anniversario Rizoma Edition dolazi kao limitirana i numerirana serija od 500 primjeraka, utjelovljujući inovaciju i nasljeđe.
Stvoren za one koji traže savršen spoj stila, performansi i individualnosti, ovaj ekskluzivni Scrambler nadilazi uobičajeno — predstavlja posvetu desetljeću evolucije i hrabar pogled u budućnost, oblikovan vizionarskim dizajnom Rizoma brenda.
Simbioza
„The Symbiosis” slavi duboku povezanost između vozača i njegovog Ducati Scrambler motocikla. Ta povezanost pretvara motocikl u produžetak vozača, gdje se stil, performanse i individualnost stapaju u savršenom skladu.
Svaki detalj 10° Anniversario Rizoma Edition modela pažljivo je osmišljen kako bi dodatno naglasio tu povezanost, dok vrhunske komponente Rizoma brenda dodatno ističu prepoznatljiv Scrambler DNK.
Rezultat je motocikl koji ne samo da odražava osobni izraz vozača, već i redefinira nasljeđe Scrambler Ducati modela kroz dizajn i tehnologiju usmjerene prema budućnosti.
Vizija koja se odražava:
Više od samog motocikla
Nastao iz povijesne suradnje između Ducati i Rizoma, 10° Anniversario Rizoma Edition predstavlja hrabru reinterpretaciju motociklističkog dizajna i utjelovljuje zajedničku viziju oba brenda.
Ovo limitirano izdanje nije samo dokaz vrhunske izrade, već i proslava napretka, gdje svaki element besprijekorno spaja estetiku i funkcionalnost.
Upečatljiva „Metal Rose” boja pomiče granice tradicije prema budućnosti u kojoj individualnost dolazi do izražaja. Zajedno, Ducati Scrambler i Rizoma nisu stvorili samo motocikl, već pravi izraz stila i identiteta.
Tehničke specifikacije
| Tip | L-Twin, Desmodromic distribucija, 2 ventila po cilindru, zračno hlađenje |
|---|---|
| Obujam | 803 cc |
| Promjer x hod | 88 x 66 mm |
| Omjer kompresije | 11:1 |
| Snaga | 73 KS (53,6 kW) pri 8.250 o/min |
| Okretni moment | 65,2 Nm (48.1 lb-ft) pri 7.000 o/min |
| Ubrizgavanje goriva | Elektroničko ubrizgavanje goriva, 50 mm kućište leptira s Ride-by-Wire sustavom |
| Ispuh | Nehrđajući čelični prigušivač s katalizatorom i lambda sondama, aluminijski završeci |
| Mjenjač | 6 brzina |
| Primarni prijenos | 1=32/13 2=30/18 3=28/21 4=26/23 5=22/22 6=24/26 |
| Omjer prijenosa | Ravni zupčanici, omjer 1.85:1 |
| Završni prijenos | Lanac, prednji zupčanik 15, stražnji zupčanik 46 |
| Spojka | Hidraulički upravljana mokra višelamelna spojka sa slipper i self-servo funkcijom |
| Okvir | Cjevasti čelični Trellis okvir |
| Prednji ovjes | Upside-down Kayaba vilica Ø 41 mm |
| Prednji kotač | Aluminijski naplatak 3.00″ x 18″ |
| Prednja guma | Pirelli MT 60 RS 110/80 R18 |
| Stražnji ovjes | Kayaba stražnji amortizer, podesivo prednaprezanje |
| Stražnji kotač | Aluminijski naplatak 5.50″ x 17″ |
| Stražnja guma | Pirelli MT 60 RS 180/55 R17 |
| Hod kotača sprijeda/straga | 150 mm / 150 mm (5.9 in / 5.9 in) |
| Prednja kočnica | Ø330 mm disk, radijalna 4-klipna čeljust s Bosch Cornering ABS sustavom |
| Stražnja kočnica | Ø245 mm disk, plutajuća 1-klipna čeljust s Bosch Cornering ABS sustavom |
| Instrumenti | 4.3″ TFT zaslon u boji |
| Masa s tekućinama bez goriva | 176 kg (388 lb) |
| Visina sjedala | 795 mm (31.3 in) 810 mm (31.9 in) s visokim sjedalom 780 mm (30.7 in) s niskim sjedalom |
| Međuosovinski razmak | 1.449 mm (57 in) |
| Kut vilice | 24° |
| Predtrag | 108 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 14,5 l (3,83 US gal) |
| Broj sjedala | 2 |
| Sigurnosna oprema | Riding Mode, Power Mode, ABS Cornering, Ducati Traction Control, Daytime Running Light* |
| Standardna oprema | 4.3″ TFT zaslon u boji, Ride-by-Wire, Full LED rasvjeta, USB priključak ispod sjedala, niski upravljač promjenjivog presjeka, crni ispušni sustav, Ducati Performance LED pokazivači smjera*, sportski stražnji kraj, bar-end retrovizori, posebno sjedalo, posebna grafika, Rizoma aluminijski dijelovi (ručice spojke i prednje kočnice, poklopci spremnika ulja, čep spremnika goriva, oslonci za noge suvozača), Rizoma aluminijski dijelovi u Metal Rose završnoj obradi (vizir, poklopci remena, poklopci okvira, poklopci motora, oslonci za noge vozača) |
| Pripremljeno za | Ducati Multimedia System, Ducati Quick Shift |
| Jamstvo | 24 mjeseca, neograničena kilometraža |
| Servisni intervali | 12.000 km (7.500 mi) / 12 mjeseci |
| Provjera zazora ventila | 12.000 km (7.500 mi) |
| Standard | Euro 5+ |
| Emisija CO₂ | 120 g/km |
| Potrošnja | 5.2 l/100 km |
| Napomena o emisijama | Samo za zemlje u kojima se primjenjuje Euro 5 standard. |




