Djelić bezvremenosti.
Ducati Scrambler Formula 73 suvremeni je urbani café racer koji reinterpretira buntovni duh 70-ih godina svojim elegantnim linijama i snažnim karakterom. Proizveden u ograničenoj seriji od 873 numerirana primjerka, ovaj kolekcionarski model stvoren je kako bi sačuvao bezvremensko nasljeđe u modernom dobu.
Čisti Café Racer karakter
Ducati Scrambler Formula 73 spaja stil, karakter i užitak u vožnji. Vjerna interpretacija Café Racer duha, s poluupravljačem i bar-end retrovizorima, prednjim oklopom i suženim stražnjim dijelom, jednostrukim sjedalom, čeličnim rešetkastim okvirom i 17-inčnim žbičanim kotačima. Formula 73 nudi više od motociklističkog iskustva – pruža potpuno osjetilno putovanje.
„A Piece of Timeless”
Trenutak zaustavljen u vremenu: bilo na motociklu ili na filmskom setu, vrijeme staje i ostaju samo emocije. U kratkom filmu „A Piece of Timeless”, Stefano Accorsi istražuje tanku granicu između vožnje i glume, dijeleći osoban pogled na vlastito emocionalno iskustvo. Mjesto gdje želja postaje čisti instinkt.
Tehničke specifikacije
| Tip | L-Twin, Desmodromic distribucija, 2 ventila po cilindru, zračno hlađenje |
|---|---|
| Obujam | 803 cc (49 cu in) |
| Promjer x hod | 88 mm x 66 mm (3,5 in x 2,6 in) |
| Omjer kompresije | 11,0:1 |
| Snaga | 73 KS (53,7 kW) pri 8.250 o/min |
| Okretni moment | 65,2 Nm (6,6 kgm, 48 lb ft) pri 7.000 o/min |
| Ubrizgavanje goriva | Elektroničko ubrizgavanje goriva, 50 mm kućište leptira s Ride-by-Wire sustavom |
| Ispuh | Nehrđajući čelični prigušivač s katalizatorom, lambda sondama i aluminijskim završecima |
| Mjenjač | 6 brzina |
| Primarni prijenos | 1=32/13 2=30/18 3=28/21 4=26/23 5=22/22 6=24/26 |
| Omjer prijenosa | Ravni zupčanici, omjer 1.85:1 |
| Završni prijenos | Lanac, prednji zupčanik 15, stražnji zupčanik 46 |
| Spojka | Hidraulički upravljana mokra višelamelna spojka sa slipper i self-servo funkcijom |
| Okvir | Cjevasti čelični Trellis okvir |
| Prednji ovjes | Kayaba upside-down vilica 41 mm |
| Prednji kotač | Žbičani aluminijski naplatak 3.00″ x 17″ |
| Prednja guma | Pirelli Diablo Rosso IV - 120/70 R17 |
| Stražnji ovjes | Kayaba stražnji amortizer, podesivo prednaprezanje |
| Stražnji kotač | Žbičani aluminijski naplatak 5.50″ x 17″ |
| Stražnja guma | Pirelli Diablo Rosso IV - 180/55 R17 |
| Hod kotača sprijeda/straga | 150 mm / 150 mm (5,9 in / 5,9 in) |
| Prednja kočnica | Ø330 mm disk, radijalna 4-klipna čeljust s Bosch Cornering ABS sustavom |
| Stražnja kočnica | Ø245 mm disk, plutajuća 1-klipna čeljust s Bosch Cornering ABS sustavom |
| Instrumenti | 4.3″ TFT zaslon u boji |
| Masa s tekućinama bez goriva | 183 kg (403 lb) |
| Visina sjedala | 808 mm (31.8 in) |
| Međuosovinski razmak | 1.434 mm (56,5 in) |
| Kut vilice | 22° |
| Predtrag | 92 mm (3,6 in) |
| Kapacitet spremnika goriva | 14,5 l (3,8 US gal) |
| Broj sjedala | 1 |
| Sigurnosna oprema | Riding Modes, Power Modes, Ducati Traction Control (DTC), Bosch Cornering ABS |
| Standardna oprema | Ducati Quick Shift (DQS) up/down, TFT zaslon u boji, Full LED rasvjeta, Daytime Running Light (DRL)*, automatsko isključivanje pokazivača smjera, USB priključak |
| Pripremljeno za | Protuprovalni sustav, Ducati Multimedia System (DMS), grijane ručke, Turn-by-Turn navigacijski sustav |
| Jamstvo | 24 mjeseca, neograničena kilometraža |
| Godišnji servis | 12 mjeseci |
| Servis ulja | 12.000 km (7.500 mi) / 24 mjeseca |
| Provjera zazora ventila | 12.000 km (7.500 mi) |
| Standard | Euro 5+ |
| Emisija CO₂ | 120 g/km |
| Potrošnja | 5,2 l/100 km |
| Napomena o emisijama | Samo za zemlje u kojima se primjenjuje standard Euro 5+. |
| Napomene | * Provjerite dostupnost proizvoda kod ovlaštenog Ducati prodavača. Specifikacije i oprema motocikla mogu se razlikovati ovisno o tržištu. |








