Utrke su tek početak
Najnovija evolucija legendarne priče koja utjelovljuje sportski duh Ducati brenda. Razvijen u skladu s pravilima Superbike World Championship prvenstva, novi Ducati Panigale V4 R predstavlja spoj uspjeha koje je Ducati ostvario u MotoGP-u i Superbikeu.
Pokretan 998 ccm Desmosedici Stradale motorom, to je prvi motocikl homologiran za cestovnu upotrebu koji dolazi s Corner Sidepods aerodinamičkim elementima i Ducati Racing Gearbox mjenjačem s Ducati Neutral Lock (DNL) sustavom.
Grafika inspirirana utrkama
Shema boja oslanja se na trkaći karakter koji utjelovljuje Ducati Red, boja po kojoj su „R” modeli koji se natječu u Superbike World Championship prvenstvu već dugo prepoznatljivi.
Stvoren za izazove
Ducati Panigale V4 R donosi vrhunac trkaće tehnologije primijenjene na homologirani sportski motocikl, kao rezultat uspjeha Ducati brenda u MotoGP-u i Superbikeu. Ovaj motocikl omogućuje pristup tehničkim rješenjima koja su nekada bila dostupna isključivo službenim Ducati vozačima.
Tehničke specifikacije
| Tip | Desmosedici Stradale 90° V4, kontra-rotirajuća radilica, Desmodromic sustav, 4 ventila po cilindru, tekućinom hlađen |
|---|---|
| Obujam | 998 cc (60,9 cu in) |
| Promjer x hod | 81 mm x 48,4 mm (3,2 in x 1,9 in) |
| Omjer kompresije | 14,0:1 |
| Snaga | 218 KS (160,3 kW) pri 15.750 o/min |
| Okretni moment | 114,5 Nm (11,7 kgm, 84 lb ft) pri 12.000 o/min |
| Ubrizgavanje goriva | Elektronički sustav ubrizgavanja goriva. Dvostruke brizgaljke po cilindru. Full Ride-by-Wire eliptična kućišta leptira. Sustav usisa promjenjive duljine |
| Ispuh | 4-2-1-2 sustav, s 2 katalizatora i 6 lambda sondi |
| Mjenjač | 6 brzina |
| Primarni prijenos | Ravni zupčanici; omjer 1.80:1 |
| Omjeri prijenosa | 1=36/15, 2=34/17, 3=33/19, 4=32/21, 5=30/22, 6=27/22 |
| Završni prijenos | Lanac 520; prednji zupčanik 16; stražnji zupčanik 43 |
| Spojka | Hidraulički upravljana suha slipper spojka. Samoodzračujući glavni cilindar. |
| Okvir | Aluminijski "Front Frame" okvir s optimiziranom krutošću |
| Prednji ovjes | Potpuno podesiva 43 mm Öhlins NPX tlačna vilica s TiN premazom |
| Prednji kotač | Kovani aluminijski naplatci s 5 krakova, 3.50" x 17" |
| Prednja guma | Pirelli Diablo Supercorsa SP-V4 120/70 ZR17 |
| Stražnji ovjes | Potpuno podesiv Öhlins TTX36 amortizer s podesivim povratom, kompresijom i hidrauličkim predopterećenjem opruge. Aluminijska Hollow Symmetrical stražnja vilica. Podesiva pozicija pivota +/- 3 mm. Podesiva duljina stražnje spone ovjesa +/- 5 mm |
| Stražnji kotač | Kovani aluminijski naplatci s 5 krakova, 6.00" x 17" |
| Stražnja guma | Pirelli Diablo Supercorsa SP-V4 200/60 ZR17 |
| Hod kotača sprijeda/straga | 125 mm / 130 mm (4,9 in / 5,1 in) |
| Prednja kočnica | 2 x Ø 330 mm poluplutajući diskovi, radijalno montirane Brembo Monobloc Hypure® 4-klipne čeljusti. Samoodzračujući glavni cilindar. Cornering ABS s eCBS sustavom. |
| Stražnja kočnica | Ø 245 mm disk, 2-klipna čeljust. Cornering ABS s eCBS sustavom. |
| Instrumenti | Digitalna jedinica s 6,9" TFT zaslonom i Optical Bonding tehnologijom - rezolucija 480x1280 |
| Masa s tekućinama bez goriva | 186,5 kg (411 lb) |
| Visina sjedala | 855 mm (33.7 in) |
| Međuosovinski razmak | 1.477 mm (58,1 in) |
| Kut vilice | 24° |
| Predtrag | 98 mm (3,9 in) |
| Kapacitet spremnika goriva | 17 l (4,5 US gal) |
| Broj sjedala | Jedno sjedalo Dva sjedala uz dodatni passenger seat kit |
| Sigurnosna oprema | Riding Modes, Power Modes, Ducati Slide Control (DSC), Bosch Cornering ABS, Ducati Brake Light (DBL)*, Ducati Vehicle Observer (DVO), Ducati Traction Control (DTC) DVO, Ducati Wheelie Control (DWC) DVO, automatska kalibracija guma, Engine Brake Control (EBC) DVO, Race Brake Control, Road eCBS |
| Standardna oprema | Mehanički podesiv Öhlins ovjes, litij-ionska baterija, tipke za brzo podešavanje, kovani aluminijski naplatci, Coming Home funkcija, konfiguracija s jednim sjedalom, Ducati Power Launch (DPL) DVO, TFT zaslon u boji, Full LED rasvjeta, Full LED prednje svjetlo, Daytime Running Light (DRL)*, automatsko isključivanje pokazivača smjera, Lap Timer, Pit Limiter, stražnja spona ovjesa s podesivom duljinom, Ducati Racing Gearbox (DRG) s Ducati Neutral Lock (DNL), Ducati Quick Shift (DQS) up/down 2.0, CNC obrađen aluminijski nosač upravljača s brojem motocikla, Öhlins SD20 steering damper |
| Uključena oprema | Poklopci za retrovizore od obrađenog aluminija**, otvoreni poklopac spojke od karbonskih vlakana**, čep za uklanjanje nosača registarske pločice** |
| Pripremljeno za | Protuprovalni sustav, Tyre Pressure Monitoring System (TPMS), tempomat, Ducati Data Logger (DDL), Ducati Multimedia System (DMS), Lap Timer Pro, grijane ručke, Turn-by-Turn navigaciju, USB priključak, suvozačko sjedalo i oslonce za noge, linearni senzor hoda amortizera |
| Jamstvo | 24 mjeseca, neograničena kilometraža |
| Godišnji servis | 12 mjeseci |
| Servis ulja | 12.000 km (7.500 mi) / 24 mjeseca |
| Provjera zazora ventila | 24.000 km (15.000 mi) |
| Standard | Euro 5+ |
| Emisija CO₂ | 167 g/km |
| Potrošnja | 7,2 l/100 km |
| Napomena o emisijama | Samo za zemlje u kojima se primjenjuje standard Euro 5+. |
| Napomene | * Provjerite dostupnost proizvoda kod ovlaštenog prodavača. ** Oprema nije homologirana za cestovnu upotrebu. Specifikacije i oprema motocikla mogu se razlikovati ovisno o tržištu. |




