I M Legend
Ducati Monster se ponovno reinventira. Peta generacija donosi novo lice i novo srce: osvježeni dizajn, novi V2 dvocilindrični motor i najsuvremenije elektroničke tehnologije, sada dostupne i u novoj Sport grafici.
Neprestana evolucija duha koji se nikada nije promijenio — legenda koja je generacije motociklista izvela na cestu. Kao i prije trideset godina, Monster i dalje utjelovljuje samu srž Ducati brenda.
Dostupan u tri boje
Ducati Monster i Monster + dostupni su u kultnoj Ducati Red boji te u Iceberg White izvedbi s Racing Red naplatcima. Za još sportskiji izgled dostupna je i Sport grafika.
Sport • Ducati Red • Iceberg White
Ikona koja se nastavlja razvijati
Modernost i nasljeđe isprepliću se u neprekidnom dijalogu unutar najtehnološkijeg Ducati Monster modela svih vremena. Motocikl osmišljen do najsitnijih detalja, koji zadržava isti duh kakav je imao kada je zauvijek promijenio Ducati: jednostavan, čist i odmah prepoznatljiv.
Tehničke specifikacije
| Tip | Ducati V2 motor: 90° V2, 4 ventila po cilindru, sustav promjenjivog upravljanja usisnim ventilima, tekućinom hlađen |
|---|---|
| Obujam | 890 cc (54,3 cu in) |
| Promjer x hod | 96 mm x 61,5 mm (3,8 in x 2,4 in) |
| Omjer kompresije | 13,1:1 |
| Snaga | 111 KS (81,6 kW) pri 9.000 o/min |
| Okretni moment | 91,1 Nm (9,3 kgm, 67 lb ft) pri 7.250 o/min |
| Ubrizgavanje goriva | Elektronički sustav ubrizgavanja goriva. Jedna brizgaljka po cilindru. Full Ride-by-Wire. |
| Ispuh | 2-1-2 sustav |
| Mjenjač | 6 brzina s Ducati Quick Shift up/down 2.0 sustavom |
| Primarni prijenos | Ravni zupčanici; omjer 1.84:1 |
| Omjeri prijenosa | 1=38/14 2=34/17 3=32/20 4=29/22 5=24/21 6=26/25 |
| Završni prijenos | Lanac 520; prednji zupčanik 16; stražnji zupčanik 42 |
| Spojka | Hidraulički upravljana mokra višelamelna spojka sa slipper i self-servo funkcijom. Samoodzračujući glavni cilindar |
| Okvir | Monocoque aluminijski okvir |
| Prednji ovjes | Showa Ø 43 mm USD vilica |
| Prednji kotač | Lijevani aluminijski naplatak, 3,50" x 17" |
| Prednja guma | Pirelli Diablo Rosso IV, 120/70 ZR17 |
| Stražnji ovjes | Showa monoamortizer s podesivim prednaprezanjem. Aluminijska dvostrana stražnja vilica |
| Stražnji kotač | Lijevani aluminijski naplatak, 5,50” x 17” |
| Stražnja guma | Pirelli Diablo Rosso IV, 180/55 ZR17 |
| Hod kotača sprijeda/straga | 130 mm / 145 mm (5,1 in / 5,7 in) |
| Prednja kočnica | 2 x Ø 320 mm poluplutajući diskovi, radijalno montirane Brembo Monobloc M4.32 4-klipne čeljusti, radijalni glavni cilindar. Cornering ABS |
| Stražnja kočnica | 245 mm disk, 2-klipna čeljust. Cornering ABS |
| Instrumenti | Digitalna instrument ploča s 5'' TFT zaslonom u boji, rezolucija 800 x 480 px; omjer 16:9 |
| Masa s tekućinama bez goriva | 175 kg (386 lb) |
| Visina sjedala | 815 mm (32,1 in) 795 mm (31,3 in) s niskim sjedalom 775 mm (30,5 in) s niskim sjedalom + kitom niskog ovjesa |
| Međuosovinski razmak | 1.492 mm (58,7 in) |
| Kut vilice | 23,3° |
| Predtrag | 92 mm (3,6 in) |
| Kapacitet spremnika goriva | 14 l (3,7 US gal) |
| Broj sjedala | 2 |
| Sigurnosna oprema | Riding Modes, Power Modes, Ducati Traction Control (DTC), Ducati Wheelie Control (DWC), Engine Brake Control (EBC), Bosch Cornering ABS, Ducati Brake Light (DBL)*, automatska kalibracija guma |
| Standardna oprema | Ducati Quick Shift (DQS) up/down 2.0, Coming Home funkcija, TFT zaslon u boji, Full LED rasvjeta, Daytime Running Light (DRL)*, dinamički pokazivači smjera*, automatsko isključivanje pokazivača smjera, Lap Timer, Flyscreen, poklopac suvozačkog sjedala |
| Pripremljeno za | Protuprovalni sustav, Tyre Pressure Monitoring System (TPMS), tempomat, Ducati Multimedia System (DMS), grijane ručke, Turn-by-Turn navigacijski sustav, USB priključak, Ducati Power Launch (DPL) Dostupnost pojedine dodatne opreme može varirati. Provjerite kod ovlaštenog Ducati prodavača. |
| Jamstvo | 24 mjeseca, neograničena kilometraža |
| Godišnji servis | 12 mjeseci |
| Servis ulja | 15.000 km (9.000 mi) / 24 mjeseca |
| Provjera zazora ventila | 45.000 km (28.000 mi) |
| Standard | Euro 5+ |
| Emisija CO₂ | 120 g/km |
| Potrošnja | 5,2 l/100 km |
| Napomena o emisijama | Samo za zemlje u kojima se primjenjuje standard Euro 5+. |
| Napomene | * Provjerite dostupnost proizvoda kod ovlaštenog Ducati prodavača. Specifikacije i oprema motocikla mogu se razlikovati ovisno o tržištu. |




