Rođen bez granica.
Novi Ducati DesertX rezultat je intenzivnih testiranja na terenu, gdje se svako off-road iskustvo pretvara u konkretan razvoj: prirodniju kontrolu, veću upotrebljivost u svim uvjetima i još izraženiji avanturistički karakter, bez odricanja od užitka i preciznosti vožnje na cesti.
Novi DesertX
Matt Star White Silk grafika naglašava funkcionalni dizajn Ducati DesertX modela čistim i tehničkim izgledom. Mat bijela završna obrada dodatno ističe robusne linije motocikla i njegov off-road karakter.
Rođen da izdrži.
Rezultat suradnje između Centro Stile Ducati i odjela za istraživanje i razvoj, Ducati DesertX u potpunosti utjelovljuje koncept „form follows function”. Svaka dizajnerska odluka vođena je potrebom za izdržljivošću, zaštitom i kontrolom na najzahtjevnijim terenima, stvarajući suvremenu estetiku koja odmah prenosi dojam čvrstoće, pouzdanosti i autentičnog off-road karaktera.
Tehničke specifikacije
| Tip | Ducati V2 motor: 90° V2, 4 ventila po cilindru, sustav promjenjivog upravljanja usisnim ventilima, tekućinom hlađen |
|---|---|
| Obujam | 890 cc (54,3 cu in) |
| Promjer x hod | 96 mm x 61,5 mm (3,8 in x 2,4 in) |
| Omjer kompresije | 13,1:1 |
| Snaga | 110,3 KS (81,1 kW) pri 9.000 o/min |
| Okretni moment | 92 Nm (9,4 kgm, 68 lb ft) pri 7.000 o/min |
| Ubrizgavanje goriva | Elektronički sustav ubrizgavanja goriva, kućište leptira Ø 52 mm s Ride-by-Wire sustavom |
| Ispuh | Prigušivač od nehrđajućeg čelika, jedan katalizator i lambda sonde |
| Mjenjač | 6 brzina s Ducati Quick Shift (DQS) up/down 2.0 sustavom |
| Primarni prijenos | Ravni zupčanici; omjer 1.84:1 |
| Omjeri prijenosa | 1=13/38, 2=17/35, 3=20/32, 4=22/29, 5=24/27, 6=26/25 |
| Završni prijenos | Lanac 520; prednji zupčanik Z=15; stražnji zupčanik Z=46 |
| Spojka | Hidraulički upravljana mokra višelamelna spojka sa slipper i self-servo funkcijom |
| Okvir | Aluminijski monokok |
| Prednji ovjes | KYB 46 mm upside-down vilica, potpuno podesiva |
| Prednji kotač | Žbičani bez zračnice, 2.15’’ x 21’’ |
| Prednja guma | Pirelli Scorpion Rally STR 90/90 - 21 M/C 54V M+S TL (A) |
| Stražnji ovjes | KYB amortizer, potpuno podesiv, daljinsko podešavanje predopterećenja, progressive full floater sustav |
| Stražnji kotač | Žbičani bez zračnice, 4.5’’ x 18’’ |
| Stražnja guma | Pirelli Scorpion Rally STR 150/70 R18 M/C 70V M+S TL |
| Hod kotača sprijeda/straga | 230 mm / 220 mm (9,1 in / 8,7 in) |
| Prednja kočnica | 2 x Ø 305 mm poluplutajući diskovi, radijalno montirane Brembo monoblock čeljusti s 4 klipa i 2 pločice, radijalna pumpa, Cornering ABS |
| Stražnja kočnica | Ø 265 mm disk, Brembo plutajuća čeljust s 2 klipa, Cornering ABS |
| Instrumenti | Digitalna jedinica s 5" TFT zaslonom u boji, rezolucije 800 x 480 px |
| Masa s tekućinama bez goriva | 209 kg (461 lb) |
| Visina sjedala | 880 mm (34.6 in) 900 mm (35.4 in) s visokim sjedalom 860 mm (33.9 in) s niskim sjedalom 840 mm (33.1 in) s niskim sjedalom i kitom za spuštanje ovjesa |
| Međuosovinski razmak | 1.615 mm (63,6 in) |
| Kut vilice | 27° |
| Predtrag | 114 mm (4,5 in) |
| Kapacitet spremnika goriva | 18 l (4,8 US gal) |
| Broj sjedala | 2 |
| Sigurnosna oprema | Riding Modes, Power Modes, Ducati Traction Control (DTC), Ducati Wheelie Control (DWC), Engine Brake Control (EBC), Bosch Cornering ABS, Ducati Brake Light (DBL) EVO |
| Standardna oprema | Ducati Quick Shift (DQS) up/down 2.0, litij-ionska baterija, tipke za brzo podešavanje, Coming Home funkcija, tempomat, TFT zaslon u boji, Full LED rasvjeta, Daytime Running Light (DRL), dinamički pokazivači smjera, automatsko isključivanje pokazivača smjera, dva USB priključka |
| Pripremljeno za | Protuprovalni sustav, dodatna LED svjetla, Tyre Pressure Monitoring System (TPMS), Ducati Multimedia System (DMS), grijane ručke, Turn-by-Turn navigacijski sustav |
| Jamstvo | 48 mjeseci, neograničena kilometraža |
| Godišnji servis | 12 mjeseci |
| Servis ulja | 15.000 km (9.000 mi) / 24 mjeseca |
| Provjera zazora ventila | 45.000 km (28.000 mi) |
| Standard | Euro 5+ |
| Emisija CO₂ | 125 g/km |
| Potrošnja | 5,4 l/100 km |
| Napomene | * Provjerite dostupnost proizvoda kod ovlaštenog prodavača. Specifikacije i oprema motocikla mogu se razlikovati ovisno o tržištu. |




