Početak nove ere: prvi Ducati motocross motocikl
Stvoren za natjecanje, razvijen na stazi. Ducati Desmo450 MX prvi je Ducati motocross motocikl s desmodromskim razvodom, osmišljen kako bi trkaći DNK iz Borgo Panigalea prenio u off-road svijet.
Lagan, snažan i beskompromisan, spaja naprednu tehnologiju i vrhunske performanse kako bi osigurao brzinu, kontrolu i čisti adrenalin.
100 % Ducati Racing DNK
Znanje stečeno u MotoGP-u i Superbike World Championship prvenstvu, u kombinaciji s opsežnim istraživačkim radom i podrškom stručnjaka iz sektora, rezultiralo je razvojem motocross motocikla koji utjelovljuje Ducati trkaći DNK.
Ovaj serijski 450 motocikl spreman za utrke osmišljen je kako bi i amaterskim i zahtjevnijim vozačima pružio maksimalne performanse i pouzdanost.
Tehničke specifikacije
| Tip | Desmo450, jednocilindrični motor, Desmodromic sustav upravljanja ventilima, 4 ventila DOHC, hidraulički zatezač, semi dry sump, tekućinom hlađen |
|---|---|
| Obujam | 449.6 cc |
| Promjer x hod | 96 mm x 62.1 mm |
| Omjer kompresije | 13,5:1 |
| Snaga | 63,5 KS (46,7 kW) pri 9.400 o/min |
| Okretni moment | 53,5 Nm (5,46 kgm, 39.5 lb ft) pri 7.500 o/min |
| Ubrizgavanje goriva | Keihin injektor, Mikuni kućište leptira Ø 44 mm |
| Ispuh | Čelični prigušivač s aluminijskim vanjskim oklopom. Čelična ispušna grana s rezonatorom |
| Mjenjač | 5 brzina s Quick Shift sustavom samo za više stupnjeve |
| Primarni prijenos | Ravni zupčanici; omjer 2.45:1 |
| Omjeri prijenosa | 1=31/15, 2=30/18, 3=28/20, 4=26/22, 5=24/24 |
| Završni prijenos | Lanac DID DMS 520, prednji zupčanik Z13, stražnji zupčanik Z49 |
| Spojka | Višelamelna spojka s hidrauličkim upravljanjem |
| Okvir | Zavareni aluminijski okvir s lijevanim, kovanim i ekstrudiranim dijelovima |
| Prednji ovjes | Showa upside-down prednja vilica Ø 49 mm, potpuno podesiva. Vanjska cijev s Kashima premazom |
| Prednji kotač | Središnje žbičani kotač, Takasago Excel naplatak 1.6'' x 21'' |
| Prednja guma | Pirelli Scorpion MX32 Mid-Soft 80/100 R21'' |
| Stražnji ovjes | Showa monoamortizer, potpuno podesiv |
| Stražnji kotač | Središnje žbičani kotač, Takasago Excel naplatak 2.15'' x 19'' |
| Stražnja guma | Pirelli Scorpion MX32 Mid-Soft 110/90 R19 |
| Hod kotača sprijeda/straga | 310 mm / 301 mm (12.2 in / 11.6 in) |
| Prednja kočnica | Galfer Ø 260 mm jednostruki disk, Brembo plutajuća 2-klipna čeljust |
| Stražnja kočnica | Galfer Ø 240 mm |
| Instrumenti | Brojač radnih sati |
| Masa s tekućinama bez goriva | 104,8 kg (231 lb) |
| Visina sjedala | 970 mm (38.2 in) |
| Međuosovinski razmak | 1.494 mm (58.8 in) |
| Kut vilice | 27.3° |
| Predtrag | 118.4 mm (4.65 in) |
| Kapacitet spremnika goriva | 7.2 l (1.9 US gal) |
| Broj sjedala | 1 |
| Sigurnosna oprema | Riding Modes, Ducati Traction Control (DTC), Engine Brake Control (EBC), brojač radnih sati, Ducati Fall Detection |
| Standardna oprema | Litij-ionska baterija, tipke za brzo podešavanje, Quick Shift za više stupnjeve, Power Launch |
| Pripremljeno za | WiFi modul i X-Link aplikaciju |
| Jamstvo | Ducati standardno jamstvo: 3 mjeseca ili 20 radnih sati |
| Servisni intervali | Servis ulja i filtera ulja svakih 15 sati Zamjena klipa svakih 45-60 sati Provjera zazora ventila svakih 45-60 sati Glavni servis motora svakih 90-120 sati |
| Napomene | Specifikacije i oprema motocikla mogu se razlikovati ovisno o tržištu. Za više informacija obratite se lokalnom Ducati prodavaču. |




